Oferty kredytu – jak sprawdzić.

Banki mają całą masę ofert kredytów. Jest w czym wybierać, ale nie zawsze ten wybór jest trafny. Przed zdecydowaniem się na jakikolwiek kredyt warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę, aby można je było porównać i wybrać tą, która jest lepszym rozwiązaniem. Obecnie banki przyciągają klienta ofertami kredytów, które są łatwe w otrzymaniu, bez wypełniania zbędnych formalności. Zawierając umowę z bankiem powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych informacji, aby później po podpisaniu umowy nie okazało się, że podpisaliśmy coś o czym nie mieliśmy żadnego pojęcia.

Koniecznie musimy zwrócić uwagę na to jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego. W każdym banku to oprocentowanie może być inne. Warto sprawdzić oprocentowanie w banku w jakim posiadamy już konto. Wiele banków ma specjalne oferty dla swoich stałych klientów. Można w swoim banku wynegocjować naprawdę dobre warunki kredytowania. Warto też zapoznać się z ofertami promocyjnymi. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy przyjdzie nam spłacić tylko kredyt, czy dodatkowo będzie koniczność ubezpieczenia spłat. Bardzo często w takich promocyjnych ofertach są ukryte koszta, o których bank nas celowo nie informuje. Oferta wydaje nam się ciekawa, ma małe oprocentowanie i na nic innego nie zwracamy uwagi. To błąd trzeba sprawdzić każdy element umowy. Istotne jest też sprawdzenie jaki jest okres kredytowania. Chcąc otrzymać pieniądze na remont domu warto dokładnie policzyć ile będzie nas to kosztowało, aby złożyć wniosek o odpowiednią kwotę kredytu. Wielkość pożyczonych pieniędzy wpływa na okres kredytowania. Wiadomo im mniej pożyczymy tym ten okres kredytowania będzie mniejszy. Większa suma pieniędzy będzie wymagała dłuższego okresu kredytowania. Powinniśmy również dowiedzieć się, czy będziemy mogli wcześniej spłacić kredyt i na jakich warunkach ta spłata będzie możliwa do zrealizowania.

Całkowity koszt kredytu to kolejna rzecz jaką musimy sprawdzić. Dodatkowym kosztem będzie między innymi utworzenie dodatkowego rachunku bankowego, czy też sama opłata za rozpatrzenie naszego wniosku o kredyt. Dodatkowe ubezpieczenie kredytu również będzie stanowiło dodatkowe koszta kredytu. Powinniśmy też wiedzieć jakie raty chcemy spłacać. Czy mają być one równe przez cały okres kredytowania, czy też mają być malejące lub rosnące. W przypadku, kiedy nie wiemy jaka będzie nasza sytuacja finansowa za jakiś czas warto zdecydować się na ubezpieczenie spłaty kredytu. W przypadku, kiedy z jakiś przyczyn utracimy źródło dochodu ubezpieczenie będzie bardzo przydatne. Warto się na nie zdecydować, zwłaszcza, jeśli zaciągamy dosyć duży kredyt gotówkowy. Kredyty można zaciągać także w obcych walutach. Możemy zdecydować się na kredyt w dolarach, w euro, czy też we franku szwajcarskim. Tutaj oprocentowanie kredytu jest mniejsze, ale ponosimy ryzyko, że wzrośnie kurs waluty w jakiej mamy kredyt. W takim przypadku raty do spłaty również będą wyższe.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.