Kredyty gotówkowe – czy każdy może je wziąć ?

Wiele osób zastanawia się czy może wziąć kredyt, przykładowo na zakup sprzętu RTV i AGD. Jakie warunki trzeba spełniać, żeby uzyskać kredyt w banku lub instytucji parabankowej ? Warto pamiętać, że żeby uzyskać kredyt trzeba być rezydentem danego państwa, posiadać stały adres zameldowania, być pełnoletnim oraz posiadać odpowiedni dochód. Kredyt może uzyskać nawet osoba posiadająca niewielką rentę, dlatego obecnie z kredytów korzysta w Polsce bardzo dużo osób. Warto przy tym pamiętać, że banki przy ocenie zdolności kredytowej klienta, biorą pod uwagę kryteria takie jak:

  • ilość osób w gospodarstwie domowym
  • dochód w gospodarstwie domowym na jedną osobę
  • długi w innych bankach oraz parabankach
  • oraz inne

Dodatkowo każdy bank odlicza od naszego dochodu kwotę tak zwanego minimum na funkcjonowanie. Są to pieniądze liczone według średniej, które każdy z nas wydaje, aby w ogóle przeżyć. Te pieniądze przeznaczamy na opłatę rachunków, jedzenie oraz inne podstawowe potrzeby, które każdy z nas musi mieć zaspokojone.

Kredyt gotówkowy – jakie oprocentowanie ?

Wydaje się, że jest bardzo ciężko uzyskać kredyt, jednak w praktyce wygląda to bardzo przejrzyście i kredyt można uzyskać w przeciągu dziesięciu minut. Bank posiada większość informacji na nasz temat i z pewnością nie zaoferuje nam pożyczki, na którą nas po prostu nie stać. Leży to w interesie samego banku oraz jego klientów. Jakie jest oprocentowanie kredytów gotówkowych ? Zazwyczaj w okolicach 10%. Oznacza to, że RRSO wynosi około 10%. RRSO to skrót od realne rocznej stopy oprocentowania – są to pieniądze, które oddajemy bankowi za to, że udzielił nam kredytu (RRSO to zysk banku). Wydaje się, ze jest to dużo, jednak jeżeli potrzebujemy pieniędzy szybko, a nie mamy od kogo pożyczyć to kredyt gotówkowy wydaje się jedyną opcją.

Kredyt gotówkowy – na co możemy wydać ?

Kredyty gotówkowe mają to do siebie, że mogą być przeznaczone na dowolny cel. Możemy za nie wyremontować mieszkanie, kupić nowy sprzęt RTV i AGD, zakupić nowy komputer lub po prostu wydać na nowe ubrania. Warto pamiętać, że często ludzie przed feriami zimowymi oraz okresem wakacyjnym biorą kredyty gotówkowe na wyjazdy. Dzięki temu można wyjechać na wymarzone wakacje, a pieniądze oddać w późniejszym czasie. Wiele osób w ten sposób zwiedza różne regiony naszej planety. Raty kredytów są obecnie bardo niskie, dzięki czemu koszty kredytów również zbytnio nie nadwyrężają naszych kieszeni. To bardzo dogodna sytuacja szczególnie dla młodych ludzi.

Kredyty gotówkowe – podsumowanie

Kredyt gotówkowy jest w stanie uzyskać prawie każdy kto tylko pracuje lub pobiera świadczenia społeczne. Dlatego ta forma pozyskiwania pieniędzy jest bardzo popularna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Póki oprocentowanie jest niskie, warto korzystać z omawianych opcji. Szczególnie wtedy, jeżeli cenimy sobie niezależność i nie chcemy pytań od rodzina na co wydajemy pieniądze. My pożyczamy, my oddajemy i jest to tylko nasza sprawa.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.