
Każdy z nas marzy o nowym lepszym i nowszym aucie, jednak nie każdego stać na takie zmiany. Dlatego też często zadajemy sobie pytanie czy na kupno nowego auta wydać własne zaoszczędzone pieniądze i kupić to na co nas stać czy też posiłkować się jakimś rozsądnym zadłużeniem w banku i móc spełnić swoje marzenie o kupnie nowego i luksusowego auta. To dylemat wielu osób ale również właścicieli działalności gospodarczych. Jak się okazuje bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest pożyczka przeznaczona tylko i wyłącznie na kupno pojazdu. To rozwiązanie posiada wiele zalet i warto wziąć je pod uwagę decydując się na zaciągnięcie kredytu na kupno nowego samochodu.
Zalety kredytu samochodowego
Główną zaleta kredytu samochodowego jest to, że nie posiada on limitów kwotowych. Za pożyczone w taki sposób pieniądze możemy stać się właścicielami samochodu osobowego nowego bądź kilkuletniego kupionego w Polsce bądź też sprowadzonego z zagranicy. Kredyt ten pozwala nam również na zakup innych pojazdów motoryzacyjnych takich jak, samochód dostawczy, motor, traktor a nawet motorówkę. Kredyt samochodowy uwzględnia kupno wielu pojazdów przydatnych również do prowadzenia działalności gospodarczej. Inną cechą kredytu samochodowego jest to, że jest on jednym z tańszych zobowiązań. Ale jak większość produktów bankowych ten również posiad swoje wady i zaliczamy do nich przede wszystkim utrudnienia pod względem formalnym. Bardzo dobrym rozwiązaniem przy zaciąganiu tego zobowiązania jest korzystanie z doświadczenia doradców bankowych czy też różnego rodzaju porównywarek dostępnych w internecie. Dzięki takiej pomocy z pewnością znajdziemy i dopasujemy ofertę idealnie pasującą do naszej zdolności kredytowej, nie przepłacając za to. Jak doskonale wiemy większość pożyczek wymaga posiadania odpowiedniego wkładu własnego. Im więcej mamy własnych środków tym korzystniejsze będą warunki kredytu który zamierzamy zaciągnąć.
Spłata kredytu samochodowego
Jak się okazuje kredyt samochodowy nie musi być spłacany od razu, choć większość kredytobiorców decyduje się na rozłożenie kredytu na góra dwie raty płatne w dość krótkim okresie aby w tym czasie zgromadzić odpowiednią kwotę pieniędzy. Większość kredytów samochodowych obowiązuje nawet do dziesięciu lat o stawia je w czołówce zobowiązań długoterminowych podobnie jak kredyty hipoteczne i gotówkowe. Zabezpieczeniem całej umowy jest w tym przypadku kupiony samochód. Dzięki takiemu rozwiązaniu ani bank ani kredytobiorca specjalnie nie ryzykują. W razie problemów ze spłatą bank po prostu zajmuje samochód. Coraz więcej marek samochodów posiada swoje własne banki które udzielają pożyczek na mocno preferencyjnych warunkach.
Jak się okazuje warto jest pracować nad zdolnością kredytową, zgromadzić jak najwięcej wkładu własnego, a następnie dopełnić wszystkich niezbędnych formalności wówczas kredyt samochodowy okaże się świetnym narzędziem spełniającym nasze potrzeby motoryzacyjne jakimi jest kupno nowego wymarzonego pojazdu.