Kredyt gotówkowy – czy mogę go wziąć, jeżeli nie jestem Polakiem ?

W Polsce mieszka i pracuje coraz więcej osób z zagranicy. Odwiedzają nas ludzie z całego świata, którzy przybywają do naszego kraju w celach zarobkowych, turystycznych oraz finansowych. Wiele osób z zagranicy, które na stałe mieszkają w Polsce, zastanawia się czy może wziąć kredyt w banku, który przykładowo wyda na nowy komputer lub lodówkę. Odpowiedź jest bardzo prosta – aby uzyskać kredyt gotówkowy w prawie każdym polskim banku, wystarczy być rezydentem Polski. Nie potrzeba być jej obywatelem. Potrzebny jest tylko dowód tożsamości, stałe zameldowanie oraz praca na etacie. Nasz dochód oraz inne zobowiązania określą, jak wysoki kredyt uzyskamy. Dlatego z kredytów gotówkowych w Polsce korzysta coraz więcej cudzoziemców. Stanowi to bardzo korzystną sytuację dla wszystkich ponieważ konsumpcja napędza naszą gospodarkę, banki zarabiają na oprocentowaniu pożyczki, a klient otrzymuje pieniądze, które może wydać na dowolny cel.

Którzy cudzoziemcy najczęściej biorą kredyty w polskich bankach ?

W polskich bankach najczęściej biorą kredyty obywatele Ukrainy. Jest to związane z tym, że nasi sąsiedzi bardzo licznie odwiedzają nasz kraj. Dzieje się tak, ponieważ moją do nas blisko i jednocześnie w Polsce nieustannie podnoszą się pensje i stopa życiowa. Szacuje się, że w Polsce mieszka i pracuje od jednego do dwóch milionów Ukraińców. Jako, że mają oni tu pracę oraz stały adres zameldowania – maja również konta w polskich bankach. Dzięki temu jest im bardzo łatwo uzyskać kredyt gotówkowy na dowolny cel. Obecnie w Polsce kredyty gotówkowe są bardzo tanie, a to z racji niskich stóp procentowych, ustalonych przez Bank Centralny. Dzięki temu koszt kredytu na miesiąc, to niecały punkt procentowy. RRSO czyli realna roczna stopa oprocentowania waha się w granicach 10% i w jednych bankach jest to mniej, a w drugich więcej. Dzięki temu każdego cudzoziemca jest stać na kredyt gotówkowy, które może wydać na zaspokojenie swoich potrzeb takich jak wakacje w tropikach, mały samochód do pracy, sprzęt AGD czy nowy komputer. Wystarczy nam zwykła praca, chociaż w dużych miastach, cudzoziemcy często zarabiają duże pieniądze i stać ich na wyższe pożyczki.

Kredyty gotówkowe dla cudzoziemców – podsumowanie

W Polsce osobom z zagranicy, które są rezydentami naszego kraju, jest bardzo łatwo uzyskać kredyt gotówkowy. Jest to bardzo wygodna opcja podreperowania swojego stanu posiadania, dlatego z tego instrumentu finansowego, będzie korzystać coraz więcej osób. Jeżeli chcemy wziąć kredyt w banku działającym w Polsce, możemy zajrzeć na specjalistyczne strony internetowe, posiadające kalkulatory całkowitego kosztu kredytu oraz porównania oferty poszczególnych banków. Dzięki temu będziemy w stanie znaleźć kredyt idealny dla naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Jest to bardzo dobra opcja dla cudzoziemców, którzy nie mogą pożyczyć pieniędzy od rodziny lub znajomych, a potrzebują pieniędzy natychmiastowo.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.