• |  
           

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowców.

Opublikowano w 2019-03-07
Napisany przez Site Owner

Coraz częściej w Polsce schronienie szukają obcokrajowcy, szczególnie z obszarów wschodnich. Szacuje się, że już ponad milion osób, to obywatele Ukrainy. Mieszkając i żyjąc w naszym kraju, Ukraińcy również chcieliby skorzystać z ofert kredytowych, proponowanych przez banki rodakom. Jakie niezbędne dokumenty powinny posiadać takie osoby, aby móc podjąć się zobowiązania kredytowego w Polsce. Jakie ogólne warunki muszą spełniać?

Jakie warunki musi spełniać osoba spoza Unii Europejskiej?

Jeszcze do niedawna kryterium zasadniczym, aby otrzymać kredyt gotówkowy w Polsce dla obcokrajowca, było obywatelstwo polskie. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła. Bankowość w przedziale kredytów, pożyczek większych lub mniejszych otworzyła się na obcokrajowców. Obywatele spoza Unii Europejskiej otrzymają pożyczkę po okazaniu karty stałego pobytu albo wizy. Oczywiście niezmienny kryterium to stały i legalny dochód na umowę o pracę. Jego wysokość musi być adekwatna do możliwości spłaty zaciągniętego zobowiązania. Z kredytu gotówkowego mogą również skorzystać osoby, które posiadają umowę o pracę na czas określony. Lecz w tym przypadku czas spłaty kredytu będzie ściśle związany z okresem, w jakim uzyskiwane jest wynagrodzenie.

Nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie dla kredytobiorcy, ponieważ wzrasta jednakowo koszt kredytu, jaki wysokość raty. Osoby, które są w takiej sytuacji, mogą liczyć na kredyt w przystępnych warunkach, lecz w mniejszych kwotach. Oczywiście każda sytuacja jest inna dlatego banki i różnego rodzaju instytucje pożyczkowe mają własne procedury i rozwiązania dla takich osób. Może się zdarzyć, że dwa różne banki wymagają dwóch różnych dokumentów pomimo tego, że o kredyt gotówkowy stara się jedna i ta sama osoba.

Jakie dokumenty musi okazać obcokrajowiec starający się o kredyt gotówkowy w Polsce.

Tu bardzo podobnie nie ma ustalonego wzorca, co będzie potrzebne, a jakie dokumenty będą zbędną formalnością, tak czy inaczej, warto posiadać cały komplet, a mianowicie:

• Zaświadczenie o zatrudnieniu.

• Zaświadczenie o legalności zatrudnienia.

• Aktualny paszport.

• Karta stałego pobytu. (Karta stanowi odpowiednik dowodu tożsamości osoby będącej cudzoziemcem).

• Aktualny meldunek w Polsce.

• Raport kredytowy z kraju pochodzenia. (W Polsce jest to BIK- Biuro Informacji kredytowej oraz BIG – Biuro informacji gospodarczej).

• Numer PESEL.

Osoby, które starają się o kredyt gotówkowy, a nie są obywatelami polski, mogą również liczyć na profesjonalne wsparcie w ramach działania niezależnych firm doradczych. Znajomość prawa bankowego na bieżąco jest ogromną pomocą. Bezpłatna analiza połączona z uwzględnieniem sytuacji, w jakiej znajduje się dna osoba, może niejednokrotnie wyjść na dobre. Zarówno kontakt telefoniczny oraz online, daje dodatkową sposobność przekonać się, czy mamy szanse na pożyczkę jak i jeszcze na dogodne warunki będziemy musieli poczekać.