• |  
           

DLACZEGO WŁAŚNIE LOKATY BANKOWE

Opublikowano w 2015-04-17
Napisany przez Site Owner

Lokaty bankowe są na pewno obecnie jednymi z popularniejszych form oszczędzania.

Czasem ludzie mają nadmiar pieniędzy i zazwyczaj wtedy decydują się na założenie lokaty bankowej. Na lokacie zamieszcza się pieniądze, które nie są w danym momencie potrzebne. Lokaty bankowe są bardzo podobne do kont oszczędnościowych, ponieważ są również bardzo bezpieczne. Nad bezpieczeństwem pieniędzy usytuowanych na lokacie czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Cechą charakterystyczną lokat bankowych jest oprocentowanie. Klienci maja do wyboru stałe lub zmienne oprocentowanie. Najwięcej osób decyduje się na stałe oprocentowanie, ponieważ wówczas już w momencie podpisywania umowy z danym bankiem na otworzenie lokaty, klient dokładnie wie, jaką kwotę otrzyma po zakończeniu lokaty.

Jakie obecnie można znaleźć na rynku atrakcyjne lokaty

W dzisiejszych czasach ludzie mają dostęp do różnorodnych lokat, dzięki czemu z łatwością mogą wybrać dla siebie tę najodpowiedniejszą. Z lokat mogą korzystać zarówno młode osoby, jak też starsze. Lokatę mogą założyć osoby, które mają wolne kilkaset złotych, a także dostępne są one dla osób, które posiadają niepotrzebne w danym momencie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wysokość środków pieniężnych na lokacie zależy od osoby, która je tam umieszcza. Warto pamiętać o tym, że im więcej pieniędzy wpłaci się na lokatę to tym większe zyski będzie się miało. Obecnie wiele banków ma do zaoferowania lokaty internetowe. Na te lokaty najczęściej decydują się młode osoby, które są dość leniwe i nie chce im się chodzić po bankach i załatwiać różne formalności. Ogółem przy lokacie internetowej nie ma do załatwienia zbyt wielu formalności, jednak mimo wszystko trzeba by było poświęcić na to trochę czasu.

Jak dzisiaj można założyć lokatę?

Założenie lokaty internetowej nie wymaga nawet przychodzenia do oddziału bankowego, ponieważ wszystko można załatwić przez Internet. W Internecie trzeba jedynie wypełnić odpowiedni formularze i dokonać przelewu na wskazany przez Bank numer rachunku. Cała transakcja założenia lokaty bankowej jest w pełni bezpieczna, dlatego klienci mogą mieć pewność, że wszystko zostanie prawidłowo załatwione. Po zakończeniu okresu trwania lokaty zgromadzone na koncie środki pieniężne przelewane są na rachunek, z którego wcześniej nastąpił wpływ na lokatę. Na zyski z lokaty mają wpływ podatki, a także inflacja. Aby można było mówić o realnych zyskach wynikających z założenia lokaty trzeba koniecznie wziąć pod uwagę potrącane podatki. Podatek ten nazywany jest podatkiem kapitałowym i wynosi on dziewiętnaście procent. Jednak i tak zazwyczaj zysk, jaki klient odczuwa w związku z założeniem lokaty jest i tak dość atrakcyjny. Na pewno zarobi się w ten sposób znacznie więcej, niż gdyby pieniądze miały leżeć bezczynnie na koncie. Zaś fakt, że lokaty można zawierać już na 3 miesiące sprawia, że nie trzeba zbyt długo czekać na możliwość powtórnego dysponowania zainwestowanymi pieniędzmi. Oczywiście tak samo łatwo po tym czasie można je przeznaczyć na założenie kolejnej lokaty.