• |  
           

Kiedy możemy liczyć na kredyt

Opublikowano w 2015-03-06
Napisany przez Site Owner

Szukając możliwości w zakresie pożyczania pieniędzy w postaciach takich jak jak pożyczka lub kredyt, zwykle najpierw przeglądamy oferty banków i innych instytucji finansowych. Nie wolno man jednak zapominać o tym, że nie wszyscy możemy zostać kredytobiorcami w tych miejscach z uwagi na kilka uwarunkowań. Mogą być one nieco odmienne w zależności od banku, jednak na pewno większość z nich weryfikuje klientów pod kątem takim jak: wiek , zdolność kredytowa a także forma zatrudnienia. Wejdź tutaj i sprawdź pożyczka gotówkowa - 17bankow.com.

Granice wiekowe

W mniemaniu większości instytucji bankowej granice wiekowe stanowią bardzo ważne kryterium przy udzielaniu kredytów gotówkowych. Z uwagi na młody wiek, niektóre osoby mogą zostać zdyskredytowane, ponieważ są one postrzegane jako mało wiarygodne, co zresztą często nie mija się z prawdą, bowiem młodzi ludzie nierzadko nie posiadają stałego źródła dochodu. Podobnie seniorzy bardzo często nie otrzymują kredytów, gdy przekroczą wiek 70-lat. Nawet jeżeli otrzymają oni jakikolwiek kredyt na pewno nie będzie opiewał on na dużą kwotę.

Brak zdolności kredytowej

Bardzo ważnym czynnikiem przy ubieganiu się o kredyty gotówkowe jest zdolność kredytowa. Określa ona możliwości finansowe w zakresie spłacania zobowiązań danego klienta. Kiedy nie dysponuje nie posiada on zbyt wysokich dochodów istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie miał kłopoty ze spłacaniem kredytu w terminie. Przez to też nie będzie się wywiązywała z umowy kredytowej, a zatem pożyczanie mu pieniędzy stanie się dla banku nieopłacalne i związane z wieloma niedogodnościami. Warto tutaj także wskazać rolę rejestrów z informacjami o dłużnikach. Poszczególne instytucje finansowe często sięgają do tego źródła informacji, bowiem pozwala ono na pozyskanie bardzo istotnych przy udzielaniu wsparcia finansowego informacji. Główną rolę odgrywa tutaj Biuro Informacji Kredytowej. Każda osoba zalegająca ze spłatami na okres powyżej 60 dni, otrzymuje negatywny wpis w tym rejestrze a tym samym z zaciągnięciem kolejnego kredytu bankowego będzie miała ogromne problemy.

Forma zatrudnienia a kredyt.

Otrzymanie kredyty lub pożyczki w banku jest uzależnione od wielu czynników. Bezwarunkowo najistotniejszym jest forma zatrudnienia. Na pewno znacznie większe szanse na otrzymanie wsparcia z banku ma osoba, posiadająca umowę na czas nieokreślony, a zatem zatrudniona na pełnym etacie. W dużo gorszej sytuacji znajdują się pracownicy zatrudnieni np. zasadzie na umowy o dzieło. Jednakże, gdy otrzymują oni stałe wynagrodzenie w dość wysokiej kwocie, mogą i tak otrzymać kredyt na oświadczenie lub na wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy.

Otrzymanie kredytu konsumenckiego nie jest prostym zadaniem. Banki i SKOK-i znacznie lepiej patrzą na osoby,mające na swoim koncie spłacone już kredyty, niż takie które w ogóle nie figurują jeszcze w żadnych rejestrach. Bez wskazania odpowiedniej formy zatrudnienia mamy możliwość ubiegania się o pożyczki na oświadczenie, bądź też bazujące na wyciągach z kont bankowych. Tak na dobra sprawę nie ma więc sytuacji bez wyjścia, a jedynie nieco więcej zachodu będzie nas kosztowało otrzymanie pożyczki lub kredytu w banku. Warto więc odpowiednio się do tego przygotować, zebrać odpowiednie dokumenty. Kiedy nam się jednak nie uda, zawsze możemy skorzystać z alternatywnych metod pożyczania pieniędzy, a konkretnie social lending lub też pożyczek pozabankowych, które to mimo iż są nieco droższe, są znacznie bardziej dostępne dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju.